Orientační katalog pout používaných ve světě

O mně

     Jmenuji se František Šmákal a již od roku 2000 se věnuji sbírání písemných dokumentů, fotografií, oděvních a výstrojních součástek a dalších předmětů. které mají souvislost s prací policie, četnictva, finanční stráze, SNB, VB a pohraniční stráže.

     V roce 2002 mi poslal jeden policista - sběratel  z USA moje  první pouta, která byla jiná, než  se u nás do té doby  používala (myslím tím pouta typu RALK). Zaujal mne jejich tvar a způsob jejich  zpracování. No  a tím u mne  propukla  má  Vášeň a  začal  jsem  dávat dohormady  malou  sbírku těchto neobvyklých "pracovních pomůcek". Do současné doby se mi podařilo získat do sbírky cca 160 ks pout  z 26  zemí  celého světa. V  našem  státě  je nás poměrně málo, kteří se věnují tomuto  neobvyklému  sběratelskému  oboru a proto bych chtěl, alespoň pro ty  začínající, vytvořit malý  katalog, který by jim ukázal, jen  orientačně, rozmanitost tvarů a systémů, používaných při výrobě pout. Nedělám si samozřejmě nároky na to, že můj malý katalog bude dokonalý, od toho jsou renomovaní sběratelé jak z naší země, tak i z jiných států, ale myslím si, že alespoň pro malou orientaci bude tato webová stránka postačovat a zaujme jak ty začátečínající sběratele, tak možná i ostatní veřejnost.

      V současné době je část mé sbírky vystavena v prostorách budovy Územního odboru policie České republiky ve Znojmě (viz. kontakt - lze navštívit po předběžné domluvě) a další část je vystavena na zámku Linhartovy poblíž Města Albrechtice. O mé malé sbírce byla i zmínka v pořadu Toulavá kamera.

     Nakonec bych Vás všechny, kteří zabrouzdáte na tyto stránky, chtěl poprosit, zda máte nějaká pouta, která by jste mohli postrádat a která by mohla obohatit moji sbírku, kontaktujte mne a já budu vděčný za každý příspěvek, který moji sbírku obohatí. Též bych byl vděčný za každý písemný dokument, ve kterém je zadokumentován vývoj pout, popřípadě prodejní katalog, ve kterém se nabízí pouta nebo za fotografii, na které je vidět použití pout v různých státech a časových obdobích.

 

Předem děkuji za pomoc

František Šmákal

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode